Jūsų klausimai

Greitai ir lengvai raskite atsakymus į jums rūpimus klausimus

Konsultuoja ir į klausimus atsako burnos higienistė Roberta Drižienė

Jautrūs dantys

Kodėl mano dantys tapo jautrūs?

Jautrūs dantys arba padidėjęs jautrumas dentinui gali bėgant laikui išsivystyti dėl emalio nusidėvėjimo ir (arba) atsitraukiant dantenoms ir gali atsirasti, kai atsiskleidžia minkštesnė, vidinė danties dalis, vadinama „dentinu“. Tūkstančiai mikroskopinių kanalų eina per dentiną link danties centre, kur guli nervai. Kai veikia dentinas, tam tikri veiksniai (pvz., šaltas ar karštas gėrimas) gali stimuliuoti nervus, sukeldami tą būdingą trumpą ir aštrų danties jautrumo skausmą.

Kodėl skauda jautrius dantis?

Šį staigų sukrėtimą, sujudimą ar net nedidelį skausmo skausmą, kurį jaučiate, paprastai sukelia šie paplitę veiksniai:

  • Šaltas maistas ar gėrimai
  • Kvėpavimas šaltu oru
  • Karštas maistas ar gėrimai
  • Saldus maistas
  • Rūgštus maistas
  • Valytis dantis

Ar per dažnas dantų valymas gali turėti įtakos skaudantiems dantims?

Taip, per stiprus ar per dažnas dantų valymas gali sukelti dantenų recesiją ir (arba) emalio nusidėvėjimą, kuris laikui bėgant gali atskleisti minkštą, vidinį jūsų danties sluoksnį, vadinamą dentinu, ir sukelti jautrių dantų būklę. Dantis rekomenduojama valyti 2 minutes du kartus per dieną šepėteliu su minkštais šereliais arba elektriniu dantų šepetėliu.

Ką galiu padaryti, kad mano dantys taptų mažiau jautrūs?

Nors turėdami jautrius dantis, jų pakeisti negalite, tačiau galite pakeisti kasdienę dantų pastą, kaip kad „RoyalDenta Sensitive“, su ja galite apsisaugoti nuo jautrumo simptomų, kai ja naudojami du kartus per dieną, kiekvieną dieną. „RoyalDenta Sensitive“ yra sukurta specialiai dantų jautrumui palengvinti ir yra pirmoji mūsų odontologo rekomenduojama dantų pastos prekės ženklas jautriems dantims.

Be to, pasitarkite su savo odontologu apie simptomus, kuriuos patiriate. Jūsų odontologas gali patvirtinti, ar dantų jautrumas yra dantų skausmo priežastis, ir tada patarti, kaip geriausiai prižiūrėti jautrius dantis.

Dantų emalio erozija

Kas yra emalio erozija?

Emalio erozija įvyksta, kai nusidėvi jūsų danties emalis, išorinis baltas apsauginis dantų sluoksnis, dėl kurio galite patirti dantų jautrumą. Emalio dėvėjimasis gali įvykti dėl dantų šlifavimo, agresyvaus valymo ar rūgščios dietos. Kai emalis nusidėvi, jis negali užaugti.

Kas lemia emalio nusidėvėjimą?

Laikui bėgant, rūgštus maistas ir gėrimai, tokie kaip vaisiai ir vaisių sultys, kava ir arbata, kečupas ar salotų užpilas, gali nusidėvėti. Tai dar vadinama rūgšties erozija. Kitos emalio dilimo priežastys yra dantų šlifavimas ir agresyvus valymas.

Norėdami apsaugoti dantis nuo emalio erozijos, pasitarkite su savo odontologu ir naudokite specialiai sukurtą fluoro turinčią dantų pastą, kuri padėtų sustiprinti dantų emalį.

Ar emalio erozija gali sukelti jautrius dantis?

Taip. Emalis yra kietas, apsauginis danties paviršius. Laikui bėgant, jei dantų emalis nusidėvėjo, jis atskleidžia minkštą geltoną vidinį sluoksnį, vadinamą dentinu. Tai gali sukelti dantų jautrumą, nes sumažėja apsauga, kurią emalis suteikia dantims, o viduje esantys nervai yra mažesni. Štai kodėl, jei turite emalio eroziją, valgyti ledus ar gurkšnoti karštą sriubą gali būti skausminga.